gabizuziask

Nie ma cenniejszej rzeczy dla rodzica, niż zdrowie i szczęście dzieci

null

Gabrysia i Zuzia Skibińskie

Warszawa, woj. mazowieckie

Dla Gabi i Zuzi zebraliśmy

4 161,00  z 153 564,00 
8 miesięcy do końca

ilość osób wspierających: 15

Wesprzyj Gabi i Zuzię

Gabrysia i Zuzia to siostrzyczki, dwie małe dziewczynki, o których przyszłość i samodzielność nieustannie walczą ich rodzice.

Zuzia urodziła się w styczniu 2018 roku, trzy lata później zdiagnozowano u niej zaburzenia ze spektrum autyzmu, zaburzenia aktywności i uwagi oraz astmę oskrzelową. Dziewczynka ma duże problemy z koncentracją, rozumieniem emocji oraz pracą w dużych grupach dzieci, co nie jest dobrą prognozą, zwłaszcza na okres szkolny. Ponadto ma za sobą historię kardiologiczną i wymaga opieki wielu poradni specjalistycznych, mierzy się też z trudnościami dotyczącymi zaburzeń przetwarzania słuchowego i wzrokowego.

Gabrysia to młodsza siostra Zuzi, przyszła na świat w listopadzie 2019 roku. Dziewczynka cierpi z powodu autyzmu atypowego i zaburzeń rozwoju mowy. Gabrysia nie mówi, nie reaguje na swoje imię czy polecenia, ma duże problemy z koncentracją, nie potrafi z nikim nawiązać kontaktu co wywołuje w niej ogromną frustrację i zachowania trudne – w większości sfer nie jest samodzielna i wymaga ciągłego wsparcia w niemal we wszystkim co robi. Niestety umiejętności, które udaje jej się nabyć często zanikają z powodu tzw. „regresów” typowych dla Autyzmu, terapie trzeba zaczynać na nowo. Od blisko trzech lat dziewczynki każdego dnia intensywnie pracują nad tym, by ich rozwój nie stanął w miejscu!

Zuzia i Gabrysia wymagają bardzo intensywnej, wszechstronnej terapii, która pozwoli im na zdobycie nowych umiejętności i funkcjonowanie w społeczeństwie. Terapia obu dziewczynek musi uwzględniać Integrację Sensoryczną, logopedię, terapię z pedagogiem specjalnym, psychologiem i psychiatrą, z ukierunkowaniem na budowanie sfery komunikacyjnej oraz terapię zachowań społecznych. Dla Gabrysi udało się znaleźć miejsce w specjalistycznym prywatnym przedszkolu, a Zuzia otrzymuje pomoc specjalistów w ramach kształcenia specjalnego, jednak zajęcia w ramach refundowanej terapii to tylko kropla w morzu potrzeb, które mają dziewczynki. Aby zapewnić im rozwój i samodzielną przyszłość konieczne jest korzystanie z prywatnej terapii i rehabilitacji.

Szczególnie Gabrysia w obliczu licznych regresów, bez maksymalnego wsparcia nie będzie w stanie poczynić znacznych postępów, a zdobywanie kolejnych kamieni milowych pozostanie tylko marzeniem! Pragniemy, aby Gabrysia zaczęła się komunikować ze światem, z najbliższymi, aby świadomie powiedziała upragnione „mama”, „tata”, a ponad wszystko aby dzieci miały szansę na samodzielne godne życie.

Marzymy, aby Zuzia poszła do szkoły podstawowej z jej przyjaciółmi z przedszkola i nawiązywała poprawne relacje z rówieśnikami. Robimy wszystko aby dziewczynki mogły spełniać swoje marzenia i rozwijać zainteresowania – tak jak inne dzieci. Wiemy już, że mimo podjętych działań musimy poszerzyć diagnozę dzieci o kosztowne badania specjalistyczne np. genetyczne, laryngologiczne i neurologiczne (np. EEG), kosztowne leczenie biomedyczne, oraz dodatkowe kosztowne terapie – terapię krzyżowo-czaszkową dla obu dzieci i wieloetapową terapię zaburzeń przetwarzania słuchowego dla Zuzanny.

„Nie ma cenniejszej rzeczy dla rodzica, niż zdrowie i szczęście dzieci. Wierzymy głęboko, że dzięki pomocy ludzi o dobrych sercach, którym los naszych córek nie będzie obojętny, dziewczynki poczynią dalsze postępy, a w przyszłości będą w stanie poradzić sobie w samodzielnym życiu. Niczego bardziej nie pragniemy!”

Warunkiem samodzielnej przyszłości Zuzi i Gabrysi jest intensywna wielokierunkowa terapia, która pozwoli im wyburzyć mury, jakie wybudował przed nimi autyzm. Terapia w ramach godzin refundowanych to zdecydowanie za mało! Wspólnie możemy pomóc rodzicom dziewczynek opłacić godziny dodatkowej terapii i wspomóc w pokryciu kosztów bardzo kosztownych badań i leczenia, a dziewczynkom podarować szansę na lepszą przyszłość.

Dla Gabi i Zuzi zbieramy na

leczenie, rehabilitacja

Wpłaty prosimy kierować na podany numer konta bankowego

Fundacja Espero – Nadzieja dla Dzieci
ul. Mistrzowska 15
01-929 Warszawa
nr rachunku bankowego:
75 1020 1042 0000 8102 0453 3352

Tytułem wpłaty: Darowizna Gabrysia i Zuzia Skibińskie

JANINA K. wsparł Gabrysia i Zuzia Skibiński, tydzień temu, kwotą 200 zł,

Renata W. wsparł Gabrysia i Zuzia Skibiński, 2 miesiące temu, kwotą 100 zł,

Marcin G. wsparł Gabrysia i Zuzia Skibiński, 2 miesiące temu, kwotą 500 zł,

N R. wsparł Gabrysia i Zuzia Skibiński, 2 miesiące temu, kwotą 100 zł,

Justyna P. wsparł Gabrysia i Zuzia Skibiński, 2 miesiące temu, kwotą 100 zł,

Sean S. wsparł Gabrysia i Zuzia Skibiński, 2 miesiące temu, kwotą 200 zł,

Caitlin C. wsparł Gabrysia i Zuzia Skibiński, 2 miesiące temu, kwotą 100 zł, ❤️

A D. wsparł Gabrysia i Zuzia Skibiński, ćwierć roku temu, kwotą 50 zł,

Michał i. wsparł Gabrysia i Zuzia Skibiński, ćwierć roku temu, kwotą 2000 zł, Pozdrowienia dla Super Dziewczyn i Dzielnych Rodziców! Zdrówka i wytrwałości 3majcie się A&M

Magda N. wsparł Gabrysia i Zuzia Skibiński, ćwierć roku temu, kwotą 200 zł,

Ewa S. wsparł Gabrysia i Zuzia Skibiński, ćwierć roku temu, kwotą 200 zł, ❤️

Natalia L. wsparł Gabrysia i Zuzia Skibiński, ćwierć roku temu, kwotą 10 zł, Mam nadzieje ze wszystko pójdzie dobrze..dzielne dziewczynki!

Grazyna W. wsparł Gabrysia i Zuzia Skibiński, ćwierć roku temu, kwotą 200 zł,

Aleksandra W. wsparł Gabrysia i Zuzia Skibiński, ćwierć roku temu, kwotą 200 zł,

Aleksandra W. wsparł Gabrysia i Zuzia Skibiński, ćwierć roku temu, kwotą 1 zł,


pokaż więcej