Wiktor Kruszyński

W walce o zdrowe serduszko

null

Wiktor Kruszyński

  • 5 lat i 3 miesiące

Bełchatów, łódzkie

Wesprzyj Wiktora

Złożona wada serca w postaci przerwanego łuku aorty, ubytku międzykomorowego, hipoplazji łuku aorty, oraz tętnic płucnych, zespół Williamsa

 

Wiktorek urodził się z zespołem Williamsa – rzadką wadą genetyczną odpowiedzialną za wady serca. Od razu po przyjściu na świat chłopcu podano lek ratujący życie. Czekała go także operacja plastyki aorty i zwężenia tętnicy płucnej. Widok ukochanego synka podłączonego do szpitalnej aparatury mroził rodzicom krew w żyłach. Po przebytej operacji, jeszcze przez miesiąc oddech Wiktorka był wspomagany respiratorem. Chłopiec przeszedł w tym czasie zapalenie płuc, anemię i uporczywą hipoglikemię. Konieczne były także zabiegi cewnikowania serca. W wyniku infekcji dróg oddechowych Wiktor został wprowadzony w śpiączkę.

Chłopiec wygrał swoją najtrudniejszą walkę i po 9. miesiącach mógł wrócić do domu. Zastawka w jego serduszku była jednak dalej zbyt wąska, co zagrażało jego życiu. Chłopiec został zakwalifikowany do operacji serduszka w Austrii. Wiktorek potrzebuje stałej opieki, leczenia i rehabilitacji po przebytych zabiegach. Wasze wsparcie znów jest niezbędne!

Dla Wiktora zbieramy na

kontynuacja leczenia, leki, rehabilitacja

Wpłaty prosimy kierować na podany numer konta bankowego

Fundacja Espero – Nadzieja dla Dzieci
ul. Mistrzowska 15
01-929 Warszawa
nr rachunku bankowego:
75 1020 1042 0000 8102 0453 3352

Tytułem wpłaty: DAROWIZNA WIKTOR KRUSZYŃSKI