Oskar Świder - karta i wyróżnienie

Z nadzieją w przyszłość

null

Oskar Świder

  • 14 lat i 11 miesięcy

Gnojnica, woj. podkarpackie

Wesprzyj Oskara

Nasz syn to wesoły, pełen empatii, ciekawy świata nastolatek.
Oskar urodził się z krytyczną wadą serca pod postacią przełożenia wielkich pni tętniczych. Pojawiła się również niedomykalność zastawki aorty, poszerzenie opuszki aorty, zwężenie lewej i prawej tętnicy płucnej. Jest po kilku interwencjach kardiochirurgicznych. Po operacji w 2023r. doszło do pogłębienia deformacji klatki piersiowej, a rana pooperacyjna ciągle się odnawia. Ten stan wymaga intensywnej rehabilitacji i zabiegów.
Po pojawieniu się u syna kolejnych niepokojących objawów, padła następna diagnoza. Był wiotki, miał osłabione napięcie mięśniowe, przeprosty w stawach, stopy płasko-koślawe. Badania potwierdziły ZESPÓŁ MARFANA – genetyczna chorobę tkanki łącznej.
Oskar ma także torbiele pajęczynówki, znaczne skrzywienie kręgosłupa oraz cierpi na krótkowzroczność . Wada wzroku sięga w chwili obecnej -17. Po wielu konsultacjach wiemy już, że w Polsce nie ma możliwości ani zahamowania postępu, ani zoperowania takiej wady.
Obecnie największym problemem jest zwężenie lewej tętnicy płucnej, której nie udało się poszerzyć kardiochirurgom w Polsce. Syn jest pod stałą opieką wielu specjalistów: kardiolog, ortopeda, endokrynolog, okulista, pulmonolog, neurolog, dermatolog, laryngolog, gastrolog.
Za każdą pomoc i okazane wsparcie będziemy ogromnie wdzięczni.

Dla Oskara zbieramy na

leczenie, rehabilitację

Wpłaty prosimy kierować na podany numer konta bankowego

Fundacja Espero – Nadzieja dla Dzieci
ul. Mistrzowska 15
01-929 Warszawa
nr rachunku bankowego:
75 1020 1042 0000 8102 0453 3352

Tytułem wpłaty: Darowizna Oskar Świder