lena bialecka233

PODARUJ MI SZANSĘ NA ŻYCIE!

null

Lena Białecka

Razem dla Leny zebraliśmy

70,00  z 1,00 

ilość osób wspierających: [woo_sum_orders id=”16208″]

ZBIÓRKA ZAKOŃCZONA

Lena Białecka to cudowna 16-letnia dziewczyna z Raciąża – woj. mazowieckie.Od urodzenia zmaga się z chorobami, które odbierają jej beztroskie dzieciństwo.Niewiele brakowało, by zabrały życie.
Lenka urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową w okolicach szyi, która została usunięta operacyjnie, gdy dziewczynka miała zaledwie 3 doby. Na dodatek u Leny wykryto schyłkową niewydolność nerek, pęcherz neurogenny oraz jelito neurogenne.
Przez 16 lat rodzina i Lena walczyli dzielnie o każdy dzień,o każdą wspólną chwilę, ponieważ choroba nerek postępowała tak bardzo, że ŻYCIE LENKI mógł uratować już tylko przeszczep. Tak też się stało. ❤️ 30.11.2022 r.❤️ Lenka otrzymała nową nerkę. Radość jednak nie trwała długo, ponieważ rozpoczęła się walka o to, by organizm dziewczyny nie odrzucił narządu.
Jak teraz wygląda życie Lenki?
⛔ Z powodu pęcherza neurogennego Lena jest cewnikowana co 3 godziny z przerwą 6-godziną w nocy.
⛔ Codziennie musi przyjmować masę leków, a niedawno doszły też leki imunosupresyjne.
⛔ Po przeszczepie Lena jeździ na COTYGODNIOWE kontrole do Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesie z powodu zagrożenia odrzutu nerki.
⛔ Po wypadku, w wyniku którego doszło do złamania kości udowej Lenka porusza się o kulach i jest pod stałą opieką ortopedy.
Lena to Wojowniczka. Mimo bólu i cierpienia stara się iść przez życie z uśmiechem na ustach. Wiele wsparcia ma od ukochanych rodziców i rodzeństwa. Swoją miłością, troską i wsparciem dodają je na skrzydeł do dalszej walki o zdrowie. Nie przechodźmy obojętnie i razem z Nimi stańmy do walki o Lenę 🙏❤️ Dziewczyna wymaga stałego leczenia, rehabilitacji i kontroli, których koszt przekracza możliwości rodziców.
„Z CAŁEGO SERCA PROSIMY O POMOC DLA LENY. Każdego dnia patrzymy na jej zmagania z chorobą, widzimy jej wzloty i upadki. Idzie dzielnie do przodu, bo chce żyć i mieć możliwość cieszenia się z tego życia. Choroba zabrała jej już zbyt wiele. BEZ WASZEJ POMOCY Lena straci to, co już wygrała, a My stracimy Ją! Rodzice”.

[woo_last_orders id=”16208″ limit=”50″ show=”20″]