Projekt bez tytułu (14) (1)

Walka o lepszą przyszłość!

null

Bogdan Szmidt

Kwidzyn, woj. pomorskie

Razem dla Bogdana zebraliśmy

66,20  z 1,00 
3 dni do końca

ilość osób wspierających: 6

Wesprzyj Bogdana

Boguś urodził się w 34 tygodniu ciąży i od razu znalazł się w szpitalu na oddziale intensywnej opieki medycznej dla wcześniaków. Byliśmy przerażeni. W naszych głowach była tylko jedna myśl co będzie z naszym Bodziem. Z powodu wrodzonego zapalenia płuc, jego pierwsze chwile życia były bardzo trudne. Mąż odchodził od zmysłów. Ja wycieńczona po porodzie. Wszystko się tak dłużyło. Informacja o tym co się dzieje z Bodziem trwała dla nas wieczność.

 

Na szczęście dzięki wytrwałej pracy lekarzy i pielęgniarek oraz niezwykłej determinacji samego Bogusia, udało się go uratować.

 

Niestety, skutki choroby są wciąż odczuwalne po latach. Bogdan ma stwierdzoną niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim.

 

 

 

Wymaga stałej opieki specjalistów takich jak psychiatra, neurolog i kardiolog. Przez Sąd Okręgowy w Gdańsku orzeczona została niepełnosprawność w klasie 02/P-01/U, co oznacza, że chłopiec potrzebuje pomocy praktycznie we wszystkich codziennych czynnościach.

 

Jako rodzice cieszymy się z każdej spędzonej chwili z Bogusiem. Jesteśmy niezwykle dumni i doceniamy każdy nawet ten najmniejszy postęp jaki Boguś zrobi!

 

Mimo trudnej sytuacji, cała rodzina stara się skupić na pozytywnych aspektach życia i pokonywać kolejne przeszkody razem!

 

Koszty leczenia są spore i różnią się w zależności od ilości wizyt u lekarzy. Zdarza się, że w ciągu miesiąca jest ich nawet trzy lub cztery. Ponad to środki są potrzebne na zajęcia sensoryczne, rehabilitacje, koszty paliwa na dojazdy do szpitali oraz leki.

 

Wrodzone zapalenie płuc powoduje ciągłe infekcje u Bogusia, cały czas choruje. Bywa tak, że większość czasu spędzamy w szpitalach lub w domu, bo Bodzio ciągle jest chory. ADHD też nam daje się we znaki. Boguś ma bardzo dużo energii w sobie. Musimy mieć go cały czas na oku. 24/h musimy być czujni i uważać żeby Bodzio nie zrobił sobie krzywdy wchodząc gdzieś czy wybiegając np. na ulicę.

 

Nie tracimy nadziei i zrobimy wszystko, aby zapewnić naszemu dziecku jak najlepszą opiekę i rehabilitację. Jednakże nasza ciężka sytuacja finansowa jest dużym wyzwaniem dla leczenia Bogusia, dlatego całym sercem prosimy o wsparcie nas w tej nierównej walce z chorobą. Każda pomoc jest dla nas ogromnie ważna, za każde, nawet najmniejsze wsparcie będziemy ogromnie wdzięczni!

 

Rodzice Bogusia

Dla Bogdana zbieramy na

rehabilitacja i leczenie

Wpłaty prosimy kierować na podany numer konta bankowego

Fundacja Espero – Nadzieja dla Dzieci
ul. Mistrzowska 15
01-929 Warszawa
nr rachunku bankowego:
75 1020 1042 0000 8102 0453 3352

Tytułem wpłaty: Darowizna Bogdan Szmidt

  • Anonimowy darczyńca wsparł(a) kwotą 10,00  3 miesiące temu |
  • Anonimowy darczyńca wsparł(a) kwotą 1,20  3 miesiące temu | Nowe osoby na grupie <3
  • Elzbieta wsparł(a) kwotą 15,00  9 miesięcy temu | Zdrówka I powodzenia kochanie
  • Żaklina wsparł(a) kwotą 20,00  11 miesięcy temu |
  • Elzbieta wsparł(a) kwotą 10,00  11 miesięcy temu | Wracaj do zdrowia Boguniu
  • Andrzej wsparł(a) kwotą 10,00  12 miesięcy temu |