aniaantos

Zanim zapadnie zmrok

null

Ania i Antoś Knot

Inowrocław, Kujawsko Pomorskie

Razem dla Ani i Antosia zebraliśmy

0,00  z 1,00 

ilość osób wspierających: 0

Wesprzyj Anię i Antosia

Antoś i Ania, niesamowici bohaterowie, od samego narodzenia muszą stawić czoła niezwykle trudnym wyzwaniom zdrowotnym. Ich historie są pełne walki, wytrwałości i determinacji.
Antoni, dziewięcioletni chłopiec, przyszedł na świat z dziecięcym porażeniem mózgowym czterokończynowym, znaczną dalekowzrocznością i wrodzoną zaćmą. Jego początkowa droga była pełna trudności, gdyż przez długi czas nie mógł nawet chodzić przy balkoniku. Jednak dzięki niezłomnej woli i nieustannej rehabilitacji, Antoni stopniowo pokonywał te przeszkody. W 2019 roku przeszedł swoją pierwszą operację, która polegała na wydłużeniu ścięgien, a w 2022 roku poddał się selektywnej rizotomii tylnej. Niestety, ze względu na działanie spastyki ścięgien, może być konieczna kolejna operacja. Mimo tych trudności, Antoni nie poddaje się i niezłomnie kontynuuje swoje wysiłki, aby osiągnąć swoje cele. Jego determinacja i siła ducha są niezwykłe. Stajemy do kolejnej bitwy, w której stawką jest życie naszego synka!
Anna, mająca 17 lat, również od urodzenia zmaga się z licznymi przeciwnościami losu. Ania cierpi na znaczną dalekowzroczność i wrodzoną zaćmę. Pomimo dwóch operacji zaćmy, przeprowadzonych w pierwszym roku życia, problemy z jej wzrokiem niestety powróciły. Ania doświadcza ogromnych trudności w zakresie widzenia, mimo wszelkich podjętych starań. Dodatkowo, w 2019 roku przeszła poważną operację prawej nogi, a w 2020 roku zdiagnozowano u niej mózgowe porażenie dziecięce prawostronne. Od czwartego roku życia Ania zmaga się również z objawową padaczką, której ataki trwają czasem wiele godzin. Mimo wieloletniego przyjmowania leków, nie udało się skutecznie kontrolować tych ataków. W 2022 roku odkryto u Ani krwiak śródczaszkowy, co stanowiło ogromne zagrożenie dla jej życia. Obecnie do ataków padaczkowych dołączyły zawieszenia świadomości, co daje wyrazistą wskazówkę, że walka Ani jest niezwykle ciężka i pełna nieprzewidywalnych wyzwań.
Nie możemy zatrzymać się teraz w połowie drogi.
„Jesteśmy zrozpaczeni, ale też wierzymy w cud – w to, że tysiące wielkich serc zjednoczą się, aby pomóc nam ratować nasze dzieci! Prosimy, bądź z nami w tej walce, przyłącz się do pomocy. Każdy gest ma dla nas ogromne znaczenie – jest na wagę życia naszych pociech!”
Historia rodzeństwa jest pełna wzruszeń i trudnych momentów. Jednak mimo codziennych przeciwności losu, Antoś i Ania nie tracą nadziei ani determinacji

Dla Ani i Antosia zbieramy na

rehabilitacja, stymulator

Wpłaty prosimy kierować na podany numer konta bankowego

Fundacja Espero – Nadzieja dla Dzieci
ul. Mistrzowska 15
01-929 Warszawa
nr rachunku bankowego:
75 1020 1042 0000 8102 0453 3352

Tytułem wpłaty: Darowizna Ania i Antoś Knot


pokaż więcej