iwaniuk-1x1

Pomóż Oskarowi w walce o jego sprawność!

null

Oskar Iwaniuk

Hajnówka, podlaskie

Razem dla Oskarka zebraliśmy

33 322,11  z 39 338,00 

ilość osób wspierających: 8

Wesprzyj Oskarka

Mój synek to dzielny wojownik, który każdego dnia walczy o lepsze życie. Nie byłam świadoma, że urodzi się on z tyloma problemami. Każdy nasz dzień to walka ze strachem czy Oskarkowi uda się pomóc… Oskar jest obciążony genetycznie. Nasza rodzina zmaga się z różnymi chorobami, które odbierają nam radość życia.

Urodziłam Oskara w 36 tygodniu ciąży, otrzymał 10 punktów w skali Apgar. Byłam bardzo szczęśliwa, że z moim dzieckiem jest wszystko dobrze. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, jak bardzo się mylę… W 10 dobie życia USG przezciemiączkowe wykazało zmiany po wylewie 1go stopnia. Gdy Oskarek skończył dwa miesiące rozpoczęliśmy diagnostykę z powodu opóźnienia rozwoju psychoruchowego oraz innych zaburzeń układu nerwowego. Badania serduszka wykazały ubytek przegrody międzyprzedsionkowej, zaburzenia przewodnictwa z zakresu prawej komory oraz blok prawej odnogi pęczka Hisa. Oskar jest pod stałą opieką poradni metabolicznej ze względu na podwyższone profile kwasów organicznych.

Badania genetyczne wykazały zaburzenia czynności kanałów jonowych oraz komplikacje wad wrodzonych. Na to wszystko składają się także niedoczynność tarczycy, przykurcze mięśni łydek i ścięgien Achillesa, zaburzenia mowy i karmienia, duża wybiórczość pokarmowa, nieprawidłowe napięcie mięśniowe i asymetria ciała oraz zaburzenia integracji sensorycznej. Oskar przyjmuje tylko produkty płynne, ponieważ ma niewykształcony odruch żucia, gryzienia i ssania. Obecnie Oskar jest diagnozowany w kierunku autyzmu i padaczki.

Jak będzie funkcjonował mój synek za rok, dwa tego nie wiemy. Dopóki w pełni nie znamy przyczyny Jego zaburzeń, mamy związane ręce. Bardzo ważne jest wykonanie badania w kierunku alergii pokarmowej oraz dalsza diagnostyka związana z chorobami nerek. Naszym największym marzeniem jest, aby w przyszłości biegał i bawił się jak Jego rówieśnicy… Do tego niezbędna jest dalsza diagnostyka, leczenie i opieka wielu specjalistów oraz nieprzerwana, systematyczna i ciężka terapia i rehabilitacja. To wszystko rodzi ogromne koszty, który, nie jesteśmy w stanie sprostać.

Na pasku zbiórki uwzględnione zostały środki zgromadzone do tej pory w toku prowadzenia zbiorki na innym portalu w wysokości 27 338,20 zł. Będziemy Wam niezmiernie wdzięczni jeżeli pozostaniecie z nami w tej walce aż do szczęśliwego zakończenia.

Mama Oskara

Dla Oskara zbieramy na

leczenie, rehabilitacja, diagnostyka, terapia

z dotychczas zebranych środków opłaciliśmy Oskarowi rehabilitację i badania

Wpłaty prosimy kierować na podany numer konta bankowego

Fundacja Espero – Nadzieja dla Dzieci
ul. Mistrzowska 15
01-929 Warszawa
nr rachunku bankowego:
75 1020 1042 0000 8102 0453 3352

Tytułem wpłaty: DAROWIZNA OSKAR IWANIUK

Julia G. wsparł Oskar Iwaniuk - darowizna, ponad 2 tygodnie temu, kwotą 20 zł, Dużo zdrówka życzę wpłata za naklejki z biedronki

Anna K. wsparł Oskar Iwaniuk - darowizna, ponad 2 tygodnie temu, kwotą 70 zł, Licytacja wina

Beata I. wsparł Oskar Iwaniuk - darowizna, ponad 3 tygodnie temu, kwotą 50 zł,

Barbara . wsparł Oskar Iwaniuk - darowizna, ponad 3 tygodnie temu, kwotą 15 zł, Licytacja zestawu do robienia pierścionków

Ewelina G. wsparł Oskar Iwaniuk - darowizna, miesiąc temu, kwotą 10 zł, Licytacja książki

Elżbieta K. wsparł Oskar Iwaniuk - darowizna, miesiąc temu, kwotą 5 zł,

Elżbieta K. wsparł Oskar Iwaniuk - darowizna, miesiąc temu, kwotą 50 zł, Trzymaj się 😘

Marlena B. wsparł Oskar Iwaniuk - darowizna, 2 miesiące temu, kwotą 60 zł,


pokaż więcej